O víně

Víno doprovází člověka snad od počátku jeho existence. Již před 150 miliony let rostla vinná réva, ze které se dodnes vyrábí kvalitní vína. Réva a samotné víno s sebou nese mnoho zajímavých tradic a příběhů. Již dříve člověk sbíral plody vinné révy a objevil opojné účinky ze zkvašené šťávy révy. 

O víně – Vinospol Mutěnice

Rádi bychom Vám přinesli pár informací nejen o nás, jako vinné společnosti, ale také o víně samotném, jeho odrůdách a jakostech.

Jsme česká společnost, která se zabývá především dovozem a následnou distribucí a prodejem nejrůznějších vín pocházejících jak z moravských vinic, tak také dovozových vín ze třetích zemí, jako je například Makedonie či Srbsko.

Náš sortiment vín je tvořen sudovými a láhvovými víny, které nabízíme v odrůdách bílých, růžových i červených.

Výroba vína – moravské vinice i zahraniční vína

Přicházíme k vám s nabídkou širokého sortimentu sudových i láhvových vín v různých cenových i kvalitativních kategoriích. Naše spolupráce probíhá s předními vinaři mutěnické oblasti. Odborná a pečlivá výroba vína v několika moravských vinicích vám dopřává ochutnat ta nejlepší a nejlahodnější vína.

Červená vína, bílá vína, růžová vína, základní obecné chuťové charakteristiky vín, suchá vína, polosuchá vína, polosladká vína, sladká vína

V našem sortimentu naleznete ta nejrůznější vína. Nabízíme sudová vína bílá, červená a růžová nejrůznějších názvů a charakteristik. V našem portfoliu naleznete vína suchá, polosuchá, také polosladká a sladká.

Dále u nás naleznete vína různých základních obecných chuťových charakteristik, jako jsou vína stolní, zemská, jakostní vína, známková vína, speciální vína či vína s přívlastkem.

Dobré víno není to, které má známku kvality, ale to, které vám jednoduše chutná!