Dodavatel sudových vín pro vinotéky

Vybíráte dodavatele sudového vína pro svou vinotéku? Přečtěte si tento článek, ve kterém radíme, jak zvolit správného distributora sudového vína a k čemu všemu přihlížet, pokud vsázíte na spokojenost svých zákazníků. Samozřejmě, že základem je především čerstvost a kvalita sudového vína, což je logicky požadavkem zákazníka. Co však zohlednit z pohledu samotného provozovatele vinotéky a jak úspěšně a co nejlépe podnikat?

Největším problémem často bývá schopnost zajistit pravidelné dodávky sudového vína dle potřeby vinotéky. Dodavatel vína musí mít natolik velké skladové zásoby sudového vína nebo musí být schopen od producentů vína obratem daný artikl získat v požadovaném množství a kvalitě. Pokud se v tomto na distributora sudového vína pro vinotéky nejde spolehnout, pak se vaše podnikání může změnit v černou můru. Řešit zpožděné dodávky vína nebo vysvětlovat zákazníkům proč zrovna jejich oblíbenou odrůdu nemáte, je opravdu to, co vám vaše podnikání může dost zásadně brzdit.

O správné volbě distributora sudového vína pro vinotéku svědčí i schopnost dodavatele zajistit bezproblémovou dopravu na místo určení. Všímejte si proto vozového parku a celkového technického vybavení v rámci distribuce sudového vína. Pokud má dodavatel vína dostatečné velké distribuční sklady s adekvátními podmínkami pro skladování sudového vína a taktéž zmíněné zařízení pro jeho převoz, můžete mít jistotu, že odebírané víno bude mít stejnou chuť i vůni jako v momentě, kdy bylo dovezeno od jeho producenta. Jedině tak můžete důvěřovat garanci kvality a jakosti sudového vína, které slibuje většina distributorů, ale jen málo z nich je opravdu umí konzistentně a dlouhodobě zajistit u celého portfolia nabízených odrůd.

Mít nejprodávanější sudová vína celoročně v nabídce, to je záměr každé vinotéky. Proto hledejte takového dodavatele, který umí zajistit pro vinotéku stabilní přísun sudového vína, přičemž byste měli mít možnost dostatečného výběru vín dle vašich požadavků. Rozhodně není vhodné spolupracovat s dodavateli, kteří vám nutí jen 4 odrůdy vína, neboť jich více nemají. Zákazníci vinotéky dnes již mají rádi větší výběr!

V případě, že otvíráte novou vinotéku, rozhodně hledejte takového dodavatele sudového vína, který vám dokáže nabídnout nejen technické zázemí pro čepování sudového vína, ale i poradenství a potřebný doplňkový servis. Nejde jen o výše zmíněnou zápůjčku čepovacího zařízení na sudové víno, ale také o jeho pravidelné servisování, dodávku čepovacích plynů apod. 


Dodavatel sudových vín pro vinotéky