Jak vybrat vhodné dodavatele sudového vína pro restaurace?

Řada majitelů restaurací řeší situaci, kdy by chtěli zařadit do své nabídky kvalitní sudové víno (tzv. rozlévané víno), ale neví, na koho se s tímto požadavkem obrátit. Prodejci sudového vína pro restaurace na trhu samozřejmě existují, avšak ne vždy se jedná o distribuci takového vína, které by restaurace akceptovala s ohledem na jeho kvalitu a trvanlivost.

V tomto článku bychom vám chtěli poradit, jak a kde kvalitní sudové víno pro restaurace koupit, respektive na co si dát pozor při volbě spolehlivého dodavatele sudového vína.

Co je dobré vědět, než do restaurace objednáte sudové víno?

Při výběru vhodného dodavatele sudového vína pro vaši restauraci se ptejte především na to, jaký má celkový odbyt vína za určité období a pro jaké referenční klienty sudové víno dodává. Z toho můžete snadno poznat, zda se jedná jen o nějakého malého přeprodejce vína pochybné kvality či o velkou a spolehlivou firmu, která disponuje nejen řadou potřebných vazeb na producenty vína, ale i požadovaným množstvím skladových zásob a dostatečným výběrem různých odrůd sudového vína pro restaurace.

U dodavatele se informujte na skladovací podmínky, neboť ty hrají v kvalitě sudového vína velkou roli. Profesionální firma zabývající se prodejem sudového vína pro restaurace by vám tyto informace neměla chtít tajit. Velmi důležité je také vědět, jaké jsou přepravní podmínky a zda má dodavatel sudového vína pro restaurace potřebné technické zázemí pro zajištění požadovaných specifik při přepravě vína.

Ptejte se dodavatele sudového vína také na související služby a doplňkový servis, který by měl zahrnovat taktéž bezplatný pronájem stáčecího zařízení pro restauraci, která odebírá sudové víno dlouhodobě či v požadovaném množství. Nejinak je tomu v případě dopravy sudového vína na místo určení.

Opravdu kvalitní dodavatelé sudového vína pro restaurace jsou schopni na požádání objednatele zajistit dovoz vína od vybraných vinařství ze zahraničí. Díky tomu nemusí restaurace nabízet jen víno domácí produkce, ale může své návštěvníky mile překvapit výběrovými sudovými víny ze Španělska, Itálie, Maďarska nebo Makedonie.


Sudové víno pro restaurace