Víno PÁLAVA

Dočasně vyprodáno – chystáme pro Vás sklizeň 2015

Víno PálavaHledáte kvalitního a spolehlivého dodavatele chutných moravských sudových vín? Pak jste na správném místě. Přestože dodáváme různá moravská i evropská sudová vína, na této stránce vám konkrétně nabízíme víno Pálava. Jedná se o aromatické víno podobné svou chutí právě Tramínu, oproti němuž má o něco větší kyselost, která však vínu Pálava dodává tolik charakteristickou chuť a tón. Víno Pálava má zlato-žloutlou barvu. Chutě obsahují náznaky muškátu, vanilky a vybraných koření. Vůně se může blížit vanilce, akátu či růži.

Víno Pálava se doporučuje pít ve spojení s kořeněnými jídly, skvěle chutná s paštikou, ovčím i kozím sýrem nebo olivami.

Odrůda Pálava

Tato odrůda vinné révy byla vyšlechtěna Josefem Veverkou v r. 1953, a to na základě prokřížení Tramínu červeného a Müller Thurgau. Jak už samotný název napovídá, byl tento kříženec pojmenován po moravské chráněné krajinné oblasti Pálava.

Vinná odrůda Pálava se užívá pro produkci jakostních i výběrových vín, včetně výběru z hroznů či bobulí.

Pro koho je sudové víno vhodné?

  • víno Pálava pro vinotéky a vinárny,

  • víno Pálava pro hotely,

  • víno Pálava pro restaurace,

  • víno Pálava pro obchodní řetězce a maloprodejce.

Víno Pálava můžete odebrat kdykoliv (pokud máme skladové zásoby). Zajistíme pro vás nejen dovoz, ale pokud budete potřebovat, lze domluvit i bezplatný pronájem stáčecího zařízení, s jehož pomocí budete snadno víno Pálava stáčet do lahví či karaf. Víno Pálava u nás koupíte v garantované kvalitě za odpovídající cenu. Poskytneme vám veškerý podpůrný servis, proto neváhejte a objednejte víno Pálava právě od nás! Prodáváme pouze sudová vína od prověřených vinařství, osobně dohlížíme na kvalitu odebíraného vína, neboť vaše spokojenost je i naší spokojeností.

Pro vinaře

Odrůda vína Pálava je náročná na půdu a podnebí, ve kterém je pěstována. Doporučují se výživné a těžké půdy s vyšší vláhou, neboť při pěstování na sušších půdách je úroda odrůdy vína Pálava méně výnosná. Tato odrůda se proto pěstuje na vysoce kvalitních půdách s jižní orientací. Očka raší v dubnu, vykvétá v červnu, sklízí se zpravidla později, někdy i koncem října.

Keř vína Pálava je střední velikosti s hustými listy, které mají průměrnou velikost. Totéž platí o velikosti trsů hroznů, které mají tvar spíše kónický. Samotné bobule jsou oválné, mají červenošedou barvu a tužší slupku.