Červené sudové víno Merlot

Merlot je francouzská modrá moštová odrůda blízká Cabernet Franc. Největší zastoupení má v oblasti Bordeaux. Původ jména pochází z označení ptáka kosa (Merle). Oblíbenou odrůdou je rovněž v ostatních vinařských zemích, celkem se pěstuje ve světě na ploše cca 200 000 ha. V české republice byl Merlot zapsaný do Státní odrůdové knihy v roce 2001, pěstuje se na cca 72 ha.

Červené víno Merlot se v současnosti nejvíce produkuje v Itálii, Chile, Kalifornii.

Hrozen odrůdy Merlot je středně velký, válcový, bobule tmavě modrá až černá, slabě elipsovitého tvaru. Sklizňové zralosti se dosahuje ve druhé polovině října. Vínu Merlot sluší zrání v sudu nebo v láhvi, potom dominují výrazné vůně lesního ovoce jako ostružiny a borůvky. Patrné jsou tóny třešní, švestek nebo fíků.

Červené sudové víno Merlot má chuťově kořenité tóny, s tóny kávy, čokolády. Červené sudové víno Merlot se používá do kupáží s cabernety, které zjemňuje a dodává jim sametové tóny.

Barva červeného sudového vína Merlot: rubínová, granátová.

Červené sudové víno Merlot má nízký obsah kyselin, plnost, vláčnost. Víno je plné, přitom jemné.
Je to víno s delším dozníváním, které se hodí k paštikám, telecím ledvinkám, k pokrmům s rajčaty a tvrdými strouhanými sýry, k ementálům.

Zkratka pro červené sudové víno Merlot: Me.

V případě zájmu o dodávku červeného sudového vína Merlot nás neváhejte kontaktovat