Růžové sudové víno Cuvée rosé

Růžové sudové víno Cuvée rosé

Toto růžové sudové víno nese označení směsi vzniklé z více partií. Jedná se o růžové sudové víno maďarského původu. Jedná se o lahodné víno plné chuti a dokonale vyváženého aroma i chuťových vlastností.

Většinou se scelují dvě až tři samostatné odrůdy vín. Cuvée může vzniknout zpracováním více odrůd hroznů spolu, scelením rmutů, moštů nebo scelením více partií již hotových vín. Výsledkem tohoto scelování je dosažení harmonie vyprodukovaného vína. V praxi to znamená vyrovnávání přebytku a nedostatku jednotlivých základních složek vína jako kyselin, cukrů, obsahu alkoholu a extraktu tak, aby celkový dojem vína byl lepší než dojem u jednotlivých vín před scelováním.

Růžové sudové víno Cuvée obvykle mívá svou místní nebo výrobní tradici a vinaři často vymýšlejí vlastní názvy pro svá scelená vína, např.:

Dle vinařského zákona, v závislosti na původu a ročníku sklizených hroznů, se mohou tato vína zařadit nejen jako jakostní známková vína, ale také jako vína s přívlastkem. V zahraničí mají cuvée daleko větší tradici než u nás a patří mezi vysoce ceněná, špičková vína