Vinařská turistika

Zveme vás do Mutěnic, největší vinařské obce Slovácké vinařské podoblasti, která je vyhledávaným cílem všech milovníků vína.

Komplexní služby vám zajistí centrum vinařských zážitků U Urbana:

U urbana
U urbana2

nenechte si ujít aneb pár tipů na výlet

Mutěnské búdy

Raritou tohoto vinařského centra jsou Mutěnské búdy, své sklepy zde obhospodařuje téměř 600 vinařských rodin. Jednotlivé sklepy jsou různého stáří a provedení. Najdete zde malebné sklepy našich dědů i sklepy vybavené moderním zařízením, degustačními místnostmi, posezením a také pokoji skýtající ubytování. Typickým prvkem většiny Mutěnských sklepů je vstupní průčelí zvané „Žůdro“ a tradiční malování slováckými ornamenty či škrabanými sgrafity.

Kostel sv. Kateřiny

Farní kostel sv. Kateřiny dala postavit císařovna Marie Terezie v roce 1769 na místě zchátralé kaple. Třebaže hrubá stavba vyrostla rychle, všechny vnější a vnitřní úpravy se protáhly, takže chrám byl požehnán milotickým děkanem Bartolomějem Goltmanem až na den sv. Kateřiny 25. 11. 1775. Kostel prošel několika významnými stavebními úpravami, které stojí za vidění. Nad hlavním vchodem do kostela je jako upomínka keramický reliéf sv. Kateřiny.

Rozhledna na Vyšicku

V roce 2018 byla otevřena na nejvyšším bodu Mutěnic, kopci Vyšicko (267 m. n. m.), 12 m vysoká rozhledna trojúhelníkovitého půdorysu tvořena ocelovou konstrukcí a dřevěným schodištěm. Rozhledna nabízí kruhový výhled ze zastřešené plošiny ve výšce 9 metrů, odkud se můžete kochat malebným a velice členitým okolím Mutěnic, v dáli můžete zahlédnout Bílé Karpaty, Chřiby s hradem Buchlov nebo Pálavu a Babí lom u Strážovic.

CZ EN